Publiczne Przedszkole Nr 19 im. Misia Uszatka w Pile

Dzień Niepodległości

 

10 listopada uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Dzieci ubrane odświętnie w stroje galowe, z kotylionami biało – czerwonymi, uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez grupę Jeżyki. Zaprezentowane tam piosenki i wiersze przybliżyły przedszkolakom wydarzenia upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 wszystkie grupy zgromadziły się w ogródku przedszkolnym, aby po raz kolejny wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki “Szkoła do hymnu”. O ustalonej godzinie przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy – “Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób  nasze przedszkole włączyło się wraz z innymi placówkami oświatowymi w całym kraju, w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Skip to content