Publiczne Przedszkole Nr 19 im. Misia Uszatka w Pile

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy ”Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”.

Najstarsze Przedszkolaki z grupy „JEŻE” przygotowały uroczysty apel z okazji tego święta. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały okazję poznać swoje prawa oraz przybliżyły sobie postać Janusza Korczaka- lekarza, psychologa, pisarza, wychowawcy, założyciela Domu Sierot. Pan Korczak kochał wszystkie dzieci i traktował je jak własne. W trosce o ich rozwój rozpoczął walkę o prawa. Dziś dzięki Pani Januszowi wszystkie dzieci na całym świecie mają takie same prawa bez względu na to jakiej są narodowości, jaką religię wyznają, czy są pełnosprawne czy niepełnosprawne .
Za to wszystko serdecznie dziękujemy !

 

Skip to content