Publiczne Przedszkole Nr 19 im. Misia Uszatka w Pile

Program Ambasador Przyjaznej Edukacji

 

W naszym przedszkolu od pewnego czasu przy współpracy z AKCES Edukacja wdrażamy system LEGO Education. LEGO Education to kompletny system dydaktyczny dla szkół i przedszkoli, opracowany w myśl zasady „nauka poprzez zabawę”. Odznacza się rozbudowanym wsparciem merytorycznym, ze szkoleniami i materiałami dla nauczycieli skorelowanymi z Podstawą Programową. Dzięki naciskowi na kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie rozwiązania edukacyjne LEGO Education wzmacniają pewność siebie przedszkolaków oraz rozwijają umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Obecnie jako przedszkole uzyskaliśmy status Kandydata i realizujemy  Zadania Ambasadora Przyjaznej Edukacji. Przede wszystkim rozwijamy zdolności i kompetencje dzieci aranżując zabawy klockami LEGO Education. Każda grupa korzysta z wybranych zestawów klocków podczas zabaw dowolnych i zajęć zorganizowanych. Dzieci bardzo chętnie korzystają z form aktywności z wykorzystaniem klocków LEGO Education. Zachęcamy Państwa do śledzenia naszych działań na przedszkolnym Instagramie przedszkole19.pila

Skip to content