Bal karnawałowy „W zimowej krainie”.

31 stycznia w Publicznym przedszkolu nr 19 w Pile im. Misia Uszatka odbył się bal karnawałowy pod hasłem „W zimowej krainie”. Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień, którego dzieci wyczekują przez wiele tygodni. Jest wielką atrakcją bardzo, bardzo lubianą przez dzieci! Ten wyjątkowy dzień dostarcza wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, no i oczywiście przepiękne Elsy… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w zimowy nastrój tematyki balu, który prowadziły nauczycielki wcielające się w następujące role: pingwinek – Renata Suszycka, bałwanek – Edyta Paleń oraz Dominika – Paulina Dudzis-Suszycka, które zachęcały dzieci do tańca z przygotowaną skoczną i rytmiczną muzyką.

Nie zabrakło w tym dniu wielu zabaw integrujących przedszkolaków. Kolorowe światła, balony i wiele innych dekoracji zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Jednak największe na dzieciach zrobiło wejście przebranej Pani Dyrektor, która wcieliła się w postać słynnej Elsy ze znanej bajki „Kraina Lodu” i powitała wszystkich uczestników zabawy.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a na koniec wszyscy uczestnicy balu otrzymali lodowe sople wypełnione cukierkami od Elsy (Pani Dyrektor).

Joanna Łosoś