Publiczne Przedszkole Nr 19 im. Misia Uszatka w Pile

Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 dzień września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął w 2013 roku uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Wszystkie grupy brały udział we wspólnej zabawie , w zajęciach Karate, w konkurencjach sportowych oraz w tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Skip to content